Anna Łoza-Dzidowska

trener, coach, artysta grafik, twórca narzędzi metaforycznych wykorzystywanych na szkoleniach i w coachingu

Zawodowo działam na dwóch płaszczyznach – graficznej i szkoleniowej, specjalizuję się w procesach związanych ze zmianą już istniejącego wizerunku (rebranding) lub stworzeniem zupełnie nowego (branding), wychodząc naprzeciw firmom, które poszukują innych niż dotychczas lub całkiem nowych dróg rozwoju, nastawiając się na zmianę kierunku myślenia i pokazanie im nowych możliwości.

Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (1978-1983). Od ponad 15 lat wykonuje zawód trenera biznesu, współpracując z Firmą Szkoleniową Exbis – Eksperci Biznesmenom. W 2009 roku podniosłam swoje kompetencje trenerskie do poziomu EQF 5 European Qualification Framework (Senior trainer). Zajmuję się również coachingiem, głównie w obszarze związanym z budowaniem wizerunku oraz planowaniem nowych działań w firmie. Jestem dyplomowanym coachem PCD. W tym roku ukończyłam zaawansowaną Szkołę Coachingu Grupowego i Zespołowego NOVO. Jestem aktywnym sympatykiem Klubu Zarządzania MATRIK. Ze swoimi autorskimi kartami i ćwiczeniami odwiedziłam 10 regionalnych klubów MATRIKA w Polsce (Katowice, Kraków, Bielsko-Biała, Rzeszów, Łódź, Warszawa, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Wrocław). Wielokrotnie prowadziłam również warsztaty dla trenerów i coachów na zjazdach MATRIKA. Współpracuje także z Klubami Coacha, działającymi w wielu miastach.

Z moich usług korzystali między innymi: PKO BP, Bank Zachodni WBK S.A., ING Bank Śląski S.A., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Miejski w Gliwicach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ArcelorMittal, CMC Zawiercie, Katowicki Węgiel Sp. z o.o., KGHM "Polska Miedź” S. A., Polska Grupa Energetyczna S.A., Tauron Obsługa Klienta Sp. z o.o., NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna sp. z o.o., Kongsberg Automotive Sp. z o.o., MVS Sp. z o.o., Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o., Instytut Psychologii Biznesu.

W pracy coachingowej stosuję metody interaktywne. Tworząc wizualne narzędzia coachingowe, wykorzystuję swoje przygotowanie graficzne oraz szczególny rodzaj percepcji świata właściwy artystom. Od wielu lat fotografuję, a swoimi zdjęciami inspiruję uczestników szkoleń. Jestem właścicielką firmy ZWROTNICA - Projektowanie Zmiany, która zajmuje się kształtowaniem szeroko pojętego wizerunku, ze szczególnym uwzględnieniem firm szkoleniowych i coachingowych. W oparciu o swoje fotografie, wykształcenie graficzne oraz wiedzę i doświadczenia trenerskie tworzę ciekawe graficznie i niezwykle przydatne narzędzia edukacyjne. ZWROTNICA - projektowanie zmiany to firma o podwójnym profilu – graficznym i szkoleniowym. Tutaj GRAFIKA spotkała się z PSYCHOLOGIĄ BIZNESU, tworząc zupełnie nową jakość i otwierając szereg możliwości rozwoju. W ciągu trzech lat działania Zwrotnicy powstało 5 autorskich zestawów narzędzi przydatnych w pracy trenera i coacha. Zestawy obejmują 9 różnych talii, zawierających razem 826 kart, które ułożone w stos, tworzą wieżę wysokości 35 cm :)